26. 10. 2013 Setkání - Podzim, imunita a bylinky

22.10.2013 20:30
Nastal podzim a s ním přišla také řada nemocí - zejména nachlazení. Z tohoto důvodu jsme si zvolili jako další téma právě imunitu.
Co se imunity týče, naše lékařství v některých případech poněkud selhává. Antibiotika na každou "drobnost" se stala v poslední době velkým trendem. Problém je ten, že tyto látky oslabují imunitní systém, který paradoxně pomáhá tělu se uzdravovat - nemluvě o jejich vedlejších účincích. 
Místo antibiotik má pro nás příroda mnohem šetrnější řešení (zejména v podobě léčivých rostlin). A to je něco, o čem si budeme povídat :). Zaměříme se nejen na to, jak léčit nachlazení, ale též na jeho prevenci.
Dozvíte se o různých úrovních nemocí a o tom, jak má naše myšlení vliv na náš zdravotní stav. Povíme si několik důležitých zásad zdravého životního stylu, jejichž nedodržování často způsobuje nachlazení a oslabení imunity.
Zjistíte, které bylinky se používají na infekce dýchacích cest a které posilují imunitu. Kromě bylinek si povíme též o několika přírodních přípravcích, které mohou být též velmi užitečné.
Ukážeme si pár vizualizací, které nám pomohou se co nejrychleji uzdravit, popř. nemocím předcházet.
 

Kde:                                Čajovnička Neratovice

V kolik:                            18:00 - 22:00

Přátelský příspěvek:        100 Kč (+ kapesné s sebou na čajíček)

Pořadatelé:                     Byli, Zuzka Svobodová

 

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na mail (lecivebyliny@email.cz) nebo mobil (731 859 181). Nebo kontaktujte Zuzku Svobodovou (608 018 351)   Pokud jste se již přihlásili, svou účast potvrďte prosím 2 dny předem. Abychom předešli nepříjemnostem s rezervací čajovničky, příspěvek vybíráme pokud možno předem.

V čajovně si budete moct objednat různé druhy čajů, popř. si dát něco k jídlu. A navíc mají vonnou tyčinku na záchodě, kterou si můžete zapálit ve stavu nejvyšší nouze :D.

První půlhodinu se budou objednávat čajíčky a zájemcům mohu udělat diagnostiku za pomocí virgule a Su-Joku, popř. sestavit bylinnou směs na zdravotní problém, kterou bych doma namíchal, ale přijet byste si pro ni museli vy. Nebo bych ji poslal poštou :).
Jako vždy necháme prostor pro závěrečnou diskuzi :).
Budeme se těšit!

Poděkování:

Opět děkujeme Dančovi, díky kterému můžeme pořádat akce v čajovničce, a který nás všechny trpělivě obsluhuje a dělá výborné čajíčky :). Dále pak bych chtěl poděkovat všem, kteří se přijdou podívat a podpoří nás.

 

 

Zdroj obrázku: 

Copyright (c) 123RF Stock Photos