Jak překonat závislost na kouření (aj.) 2. část

08.11.2013 21:59

Nejdříve bych se chtěl omluvit za to, že článek vydávám až dnes - vzhledem k velké vytíženosti jsem v poslední době neměl na web čas :) (resp. jsem si ho neudělal ;) ).

Dostáváme se k druhé části článku o závislostech, ve kterém se na vše podíváme ještě více z ezoterického pohledu.

1) Kořen puškvorce

Již v dřívějších dobách doporučovali léčitelé žvýkání puškvorce na různé neduhy. Později se přišlo též na to, že žvýkání sušeného kořene zabraňuje chuti na cigaretu. Můžete to tudíž vyzkoušet, jen si dávejte pozor, abyste jej nesnědli příliš - ve větším množství je jedovatý. Obecně se doporučuje neužívat více než 6 "kostiček" (prodává se obvykle rozdrcený na větší kousky - kostičky) za den. Zároveň látky v něm obsažené podporují činnost plic a pomáhají též např. při bronchitidě, jejíž chronickou formou trpí velké množství kuřáků.

2) Následujte vnitřní vedení

Odvykání je cesta. A někdy prostě není možné použít zkratku. Ne všichni jsou schopni ihned odložit cigaretu a začít bez ní, i kdyby moc chtěli. Zkuste se navnímat na své vnitřní vedení – intuice vám řekne nejlépe, co máte dělat. Všude kolem najdete různé návody, tipy, triky atd. na téma závislostí, ale pro vás bude fungovat jen to, co je v souladu s vaší cestou. Pokud dva dělají totéž, není to totéž – abych to lépe vysvětlil, vezmu si jako příklad dva lidi, kteří provozují léčení energií (říkejme jim Karel a Petr). Karel začínal u Reiki. Dostal zasvěcení a začal léčit druhé i sebe. Později ale zjistil, že mu tento styl nevyhovuje. Lidem se nemoci vracely a léčení se mu zdálo příliš prosté. Postupem času se dostal tedy k alternativním psychoterapiím a zjistil, že Reiki není způsob, jakým „funguje“. Naopak Petr začal u regresní terapie, ale protože měl problém lidi po silných zážitcích uklidnit (uzemnit), zkoušel další věci. Časem objevil Reiki a začal s ním experimentovat. Výsledky byly tak ohromné, že s regresí přestal a začal se plně věnovat energetickému léčení.

Tímto příkladem chci ukázat, jaký je rozdíl mezi tím, když dva lidé dodržují jeden návod či jeden systém. Kdybychom všichni měli stejnou cestu, neměl by náš život v podstatě smysl, protože bychom mohli prožít pouze jednu a tu samou perspektivu. Stejně tak je odvykání čistě váš směr. Proto poslouchejte svou intuici a své vedení, protože tak dosáhnete nejlepších výsledků. A někdy výsledkem není jen přestat se závislostí – můžete se naučit spoustu nových věcí. Třeba v kolektivu anonymních alkoholiků potkáte nové přátele a začnete žít úplně jinak. Nebo vám během změny stravování zmizí nějaké chronické onemocnění. Cest je opravdu nepřeberné množství a nikdy mě nepřestane udivovat, jak dokonale k těmto „souhrám“ dojde J.

Takže když před vámi leží nějaký návod, terapie aj., zkuste zapojit svou intuici (pokud nevíte jak, zkuste si přečíst tento článek a poté se zeptejte, co máte udělat. První, co vám přijde, zpravidla chodí intuitivně. Pokud stále nevíte, nevadí J, časem k tomu dojdete.).

3) Žádejte anděly o pomoc

Jako vždy bych nerad zapomněl na anděly. Ti vám mohou odvykání značně usnadnit. Můžete je požádat např. aby vám dodali odvahu, sebedisciplínu, cokoli. Z archandělů se k tomuto účelu obvykle volá aa Michael a Rafael. Použít můžete např. tuto meditaci od D. Virtue:

„V poloze vsedě přemýšlejte o jakémkoliv návykovém chování nebo situacích, jichž byste se rádi zbavili. Buďte si jisti, že se jich opravdu chcete zbavit, protože tato metoda je velmi působivá. Po provedení této techniky buď vysadíte zničeho nic, nebo podlehnete ještě poslednímu záchvatu závislosti, který vyústí v konečné zanechání návykového chování.

Dalším krokem je představit si veškeré věci či situace s touto závislostí spojené, ve vašem klíně. Následně si vizuálně nebo pocitově představte, jak se vznášejí asi třicet centimetrů před vaším břichem. Všimněte si sítě vláken šířících se z vašeho břicha směrem k návykovému chování. Tato vlákna vypadají jako kořeny stromu. V duchu požádejte archanděla Rafaela, aby tato vlákna dočista odsekl. Jakmile jsou vlákna odťata, pozorujte, jak snadno od vás tyto návyky odpadají.

Poté Rafael prostoupí vaše břicho smaragdově zeleným světlem, aby dokonale uzdravil všechny staré rány. Zatímco zhluboka dýcháte, Rafael odseknutými vlákny vlévá léčivou zelenou energii do vašeho těla. Jak se nadechnete, veškerá dřívější prázdnota či úzkost je nyní naplněna, vyléčena a harmonizována mocnou léčivou energií archanděla Rafaela. Poděkujme Rafaelovi za tuto léčbu.“

Z knihy Andělská medicína od Doreen Virtue

4) Neobviňujte se

Pokud máte nějaký problém, je lepší, když to tak přijímáte a čelíte mu bez výčitek. Když chcete umýt podlahu, musíte nejdřív vidět špínu. Nemělo by smysl kolem ní chodit a lamentovat, jak je ošklivá, že vám tam překáží atd. Krok za krokem ji smyjete.

Sebekritika ničí ta semínka, ze kterých má vyrůst nový začátek. Mnozí z nás si myslí, že nám pomůže se  k něčemu vybičovat, ale zkuste si představit, jaký bude rozdíl mezi tím, když na dítě budete řvát a nebo ho povzbuzovat, leč vést k sebedisciplíně. V prvním případě vyroste vystrašený člověk plný komplexů (popř. stejný člověk jako jeho rodič). V tom druhém ovšem vznikne někdo, kdo si umí poradit, umí poradit druhým a život je pro něj dobrý. Uvnitř reagujeme na sebekritiku stejně jako tyto malé děti.

 

5) Nevzdávejte se

Ne vždy se zadaří. I neúspěch je někdy důležitý, protože pokud v něčem dlouhodobě máme problém a poté to překonáme, můžeme poznat, jak veliká je naše vnitřní síla.

Opět doporučuji, abyste se brali jako dítě, které se učí chodit. Párkrát spadne na zadek, ale když ho budete povzbuzovat, časem se to jistě naučí J. Buďte sami sobě největší oporou a motivací.

Doufám, že tímto jsem mohl pomoct alespoň několika málo hledajícím. Přeji vám všem hodně štěstí a život bez závislostí :).

Zdroj obrázku: 

Copyright (c) 123RF Stock Photos