Jak správně užívat bylinné čaje, tinktury a přípravky?

06.12.2013 20:56

Na trhu existuje velké množství různých bylinných směsí, tinktur a preparátů. Jak známo, ideální je, pokud vám někdo určí na míru, co přesně potřebujete. Bohužel, jak jsem zjistil, kolují na internetu, v časopisech a někdy dokonce i v knihách nepřesné či chybné informace ohledně užívání. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek, který by vám měl pomoci udělat si v tom jasno. Než budete dál číst, chci upozornit, že existuje několik možností a já vám zde předkládám tu, kterou upřednostňuji já, tudíž to neznamená, že pokud někde najdete něco jiného, je to špatně. Doporučuji vám ale prozkoumat různá tvrzení o užívání, která se budou lišit od toho, co najdete zde.

 

Bylinný čaj (nálev) :

Užívá se 3x denně 250 ml (někdy se udává 2x, to záleží na směsi a bylinkáři, názory se liší) po dobu jednoho měsíce, poté týden pauza, posléze bývá nejlepší vyměnit složení směsi, ale není to pravidlem. Nicméně po 3 měsících je třeba složení změnit tak jako tak, aby si tělo na dané byliny nezvyklo a nezlenivělo.

Častá chyba: Když píšu 3x denně, tak opravdu myslím 3x. Někteří lidé se domnívají, že 3x = 1x - 2x denně nebo obden – pokud mezi ně patříte, nečekejte téměř žádné výsledky. Pokud se bylinný čaj užívá z léčebných důvodů, musí se toto striktně dodržovat. Odkládací taktiky nefungují.

 

Množství: 1 – 2 čajové lžičky/250 ml, u hořkých bylin či detoxikačních směsí se někdy užívá ½ ČL než si tělo zvykne. Pokud používáte bylinky čerstvé, je třeba dávkovat dvojnásobné množství.

 

Louhování: Cca 10 – 15 (někdy 20) min, u speciálních případů déle, ale nebývá to příliš časté.

 

Častá chyba: Většina bylin obsahuje nejen prospěšné látky, ale také látky, které při vnitřním užívání tělu škodí. Tyto látky se velmi často uvolňují po delší době louhování. Pokud čaj louhujete i několik hodin, jak to mají někteří ve zvyku, čaj vám spíše uškodí. Proto opět přesně dodržujte udanou dobu louhování.

 

Kdy pít: Čaje na trávení se pijí většinou před jídlem nebo po jídle, močopudné (čistící) čaje se nepijí před spaním, jinak užívejte v průběhu dne jak vám to vyjde, ideálně ráno, odpoledne a večer. Není dobré vychrupnout denní dávku najednou.

 

Byliny by neměly přijít do styku s kovy, používejte pokud možno dřevěnou lžičku. Při kontaktu s kovem se znehodnotí některé užitečné látky (např. vitaminy) a bylina ztratí svou přirozeně obsaženou léčivou informaci, a tudíž se snižuje účinnost čaje.

 

 

Výjimky: Čaje na spaní (někdy se užívají 1x denně před spaním a používá se větší množství byliny), hořké čaje na trávení (užívají se většinou spíše 2x denně a někdy se ředí) a další speciální případy.

 

LOUHOVAT POD POKLIČKOU, ABY NÁM Z ČAJE NEUNIKALY ÉTERICKÉ OLEJE OBSAŽENÉ V BYLINÁCH.

 

 

Odvar

Je to téměř to samé jako nálev. Z toho důvodu se často tyto dva pojmy zaměňují a my bylinkáři potom máme práci s hledáním, co že se s tím vlastně má dělat.

Odvar se používá zejména u kořenů proto, aby se vylouhovaly některé látky, které je možné získat pouze vařením.

Tzn. stejné množství byliny jako u čaje se přivede k varu, povaří se to 5 – 15 minut (těch 15 minut je pak ale vážně síla) a zbytek viz. nálev.

 

Bylinná tinktura

2x – 3x denně 20 kapek do vody (nebo i čaje, voda je ale většinou lepší). Platí to samé ohledně kovů.

 

Bioinformační přípravky

Užívá se dle toho, jak vám to stanoví nějaký bylinkář, léčitel atd. Obvykle platí, že před užitím a po něm by se nemělo 15 minut nic jíst ani pít (ideálně spíš 30 – 45 min.). To je z toho důvodu, aby se obsažené bioinformace neznehodnotily něčím jiným. Tyto přípravky zásadně nesmí přijít do styku s kovy. Většina z nich by se měla užívat přímo – tzn. neředit vodou (existují výjimky).

 

Macerát

Užívá se z bylin, které obsahují slizovité látky, které se ničí při vysokých teplotách. Tyto látky jsou velmi vhodné zejména při suchém dráždivém kašli a někdy také při zánětech trávicí soustavy (např. zánět žaludeční sliznice).

Mezi tyto byliny patří např. sléz, proskurník, topolovka, lípa, bez, jitrocel aj.

Z některých druhů je možné udělat macerát i nálev – způsob přípravy v tomto případě udává léčivé vlastnosti (nízkými teplotami se zase neuvolní některé jiné prospěšné látky).

2 ČL se zalijí 250 ml vody pokojové teploty. Louhujeme 1 – 10 hodin. Ideální je nechat louhovat přes noc velké množství (např. 8 ČL / 1l) a ráno scedit. Maceráty se musí pít po malých doušcích v průběhu dne. Je možné je osladit medem a trošku přihřát, nicméně s tím se musí opatrně, ohřát opravdu jen tak, aby to nebylo studené, abyste nepřišli o dlouho louhované slizovité látky.

 

Kloktadlo

Připravíme nálev nebo odvar ze 2 ČL / 250 ml vody. Po scezení necháme trochu vychladnout a potom kloktáme (překvapivě).

 

Bylinné sirupy

Obvykle se užívá 1 ČL lžička 3x denně. V akutních případech se může užívat polévková lžíce (např. při dráždivém kašli před spaním).

 

Sedací koupele

Připravíme nálev (v případě kořenů odvar) ze 2 – 8 lžic směsi (v závislosti na obsažených bylinách) v 1 litru vody, louhovat 15 – 20 min. Přidáme do lavoru s vodou. Sedací koupel by měla trvat 15 – 20 minut.

 

Éterické oleje

Cca 10 kapek do aromalampy. Některé z nich se mohou užívat i vnitřně – např. Tea tree, který se používá při bolestech v krku. Na lžičku medu se kápnou 1 – 3 kapky a to se polkne. Pro jedince se slabším žaludkem nedoporučuji.

UPOZORNĚNÍ: JEN MÁLOKTERÝ ÉTERICKÝ OLEJ SE SMÍ UŽÍVAT VNITŘNĚ. VĚTŠINA Z NICH BY DOKONCE ANI NEMĚLA PŘIJÍT V NEŘEDĚNÉM STAVU DO KONTAKTU S KŮŽÍ. Z TOHO DŮVODU SI VŽDY OVĚŘUJTE INFORMACE, KTERÉ SE TOHO TÝKAJÍ.

 

Bylinná vína

Proč si kazit krásnou energii bylinek vínem?

 

Bylinné likéry

:/

 

Bylinná piva

Grrrrr…

 

To byly některé ze základních způsobů přípravy. Pokud mě něco ještě napadne, připíšu to sem. Pokud by vás u něčeho zajímal způsob užívání, budu rád, když mě informujete v komentářích .

 

Zdroj obrázku: 

Copyright (c) 123RF Stock Photos