Můj první zážitek s astrálním cestováním

09.03.2013 16:22

Je to zhruba 10 dní, co se pokouším o tzv. astrální cestování. Pro ty, kteří o tom nikdy neslyšeli, AC probíhá když spíme. Máme několik vrstev jemněhmotných těl (někdy se užívá výraz aura, což je poněkud nepřesné, poněvadž aura je jen jedna vrstva). Většina z nás se ztotožňuje s naším fyzickým tělem, ale to je jen naše schránka. Představte si to jako v loutkovém divadle, loutka také není živá, ale za její nitky tahají herci. Velice podobně řídí naše duše naše hmotné tělo. Spousta ezoteriků tvrdí, že se nacházíme ve vězení duše, s tím si dovoluji nesouhlasit, naše duše si dobrovolně vybrala inkarnovat se na tento svět a vybrala si i toto tělo, protože se chce naučit určitým zkušenostem. Ale zpět k AC. Protože nejsme naše tělo, máme "dovoleno" jej na krátký čas opustit. Při astrálním cestování se odpoutává konkrétně tzv. éterické tělo (éterický dvojník), které kopíruje naše fyzické. Vy všichni astrální cestování znáte jako sny. Opouštíme tělo nevědomě, ale protože naše logická mysl je něco jako štít, zážitky z cestování si nepamatujeme a vznikají z toho různé slátaniny (sny). Při troše cviku se ovšem můžeme naučit nejen pamatovat si zážitky z nočních "procházek", ale i vědomě opustit své tělo. Posléze se dostanete do astrálu, kde vidíte většinu věcí úplně stejně jako teď, ale někteří lidé tvrdí, že vidí nové barvy. To vše je možné. Astrál má také určité sféry, vyšší a nižší. V nízkých sférách se mohou nacházet různé "obludky", které vám ovšem nemohou ublížit, maximálně se vás pokusí zastrašit. Není to tak dávno, co jedna z těchto potvůrek mě neváhala navšívit a simulovala, že mě škrtí. Zážitek dost nepříjemný, ale pomohlo mi to pochopit, jak astrál funguje.
Dnes se mi podařilo poprvé vědomě vycestovat z mého těla. Bylo to jen na krátkou dobu, ale řekl jsem si, že se s vámi o ten zážitek podělím :). Především bych chtěl říct, že nejsem až takový dříč, někteří lidé na astrální cestování dělají spoustu rituálů, meditací a já nevím co všechno. Na to jsem moc líný :) a také mi přijde, že když se o něco usiluje tak moc, je to spíš pod myšlenkou typu: "Když budu astrálně cestovat, budu lepší než ty".
Takže jak to vlastně vypadalo? Po několika neúspěšných pokusech jsem si dneska řekl, že vynechám, že si prostě hnedka zdřímnu. Usnul jsem, zdáli se mi sny a vzbudil jsem se cca v 6 ráno (odhadem, nekoukal jsem na budík). Byl jsem jakoby v polospánku a vzpomněl jsem si na jednu osobu, se kterou bych chtěl mluvit. A pak mě napadlo, že třeba bych se za ní mohl přenést. Tak jsem si vytvořil před očima představu jak vypadá. No a už to bylo. Najednou jsem se dokázal od svého těla odpoutat, jako by to byla samozřejmost. Zajímavé ovšem je, že za osobou jsem se nepřenesl, protože jsem byl tak fascinován tím, jak mohu létat po pokoji, že na nějaké cestování do dáli jsem ani nepomyslel. Chvilku jsem si létal po pokoji, pak mě napadlo, že v knize Škola ezoteriky Lobsang Rampa uvádí, že si máte prohlédnout své tělo, že bude vypadat úplně jinak, než jste zvyklí, poněvadž v zrcadle se vlastně vydíme obráceně. Tak jsem se chtěl podívat a hle - moje tělo jsem nenašel. Nevím přesně proč, ale domnívám se, že moje představa v astrálu byla, že to tělo nenajdu (možná jsem ho taky podvědomě najít nechtěl, že by uložený strach z toho, jak vypadám očima druhých?). Tak jsem to moc neřešil a dál se vznášel. Doplul jsem ke dveřim a zkusil projít skrz. Zajímavé bylo, že jsem nebyl schopný projít skrz kovovou kliku, ale skrz dřevěnou část dveří to nebyl problém. Takže jsem se dostal na chodbu. Zde jsem uviděl postavu zahalenou kápí, jenom tam stála a zírala na mě. Kupodivu mě to ani nijak moc nevyděsilo, měl jsem prostě radost z toho, jak krásně si létám :D. Tak jsem tam tu postavu nechal stát a zamířil jsem po schodech dolů. Prošel jsem do obýváku, kde moje mamka seděla v křesle. Naprosto mě fascinovalo to, že mě neviděla. Pak mě napadlo, schválně, jestli mě uvidí naše kočka. Tak jsem plul pryč z obýváku a hledal jsem ji. U nás doma mají kočičky svojí malou místnost, ve které mají záchod, ale někdy tam i leží. Tak jsem se letěl podívat, jestli tam je, ale to už mě volalo moje fyzické tělo. Takže test jsem nedokončil, protože mě to vtáhlo zpátky :). Škoda, že jsem návratu do těla nevěnoval takovou pozornost, neopatrným návratem se mi některé věci trošku zkreslily. Příště poletím mimo dům a vrátím se pomaleji. :)
Pokud se chcete o AC pokusit, existuje spousta návodů. Velmi dobře napsaný mi přijde ten v již zmíněné Škole ezoteriky, kterou napsal tibetský láma Lobsang Rampa. Rád bych ale upozornil, že AC není vhodnou metodou, jak s ezoterikou začít. Vyžaduje jednak určité znalosti, jednak praxi. Zejména proto, abyste si uměli poradit v různých situacích, v astrálu je možné téměř cokoli a pouhé návody nestačí. Zároveň v hlavě plné negativních myšlenek vědomé AC moc nekvete (v lepším případě, v tom horším se dostanete do rovin astrálu tak nízkých, ve kterých vidíte různé negativní bytosti, které ve snech označujeme jako příšery). Důvod, proč je AC tolik oblíbené a zároveň proč se tolika lidem nedaří je prostý. Existuje totiž jen málo "technik", které by vám umožnili s ezoterikou vyzkoušet nějaký hodně uvěřitelný zážitek. Většina z klasických metod pracuje s energiemi apod., které většina lidí nevidí. A jelikož jsme lidé, máme často potřebu zkoušet, jestli to skutečně je energie co cítím v ruce, nebo jenom moje představa. Takže obvykle se lidé k AC uchylují proto, aby získali "důkaz", že ezoterika funguje. Jenomže toto funguje přesně naopak - místo ukaž mi a já uvěřím funguje uvěř a já ti ukážu. AC je zkrátka pokročilá věc, je to asi něco jako vidět auru.
Pokud jste se přeci jen rozhodli něco takového vyzkoušet, doporučuji vám brát to s nadhledem. Tzn. pokud se to nepodaří, vůbec to neřešte a zkoušejte to dál. Nečtěte ani řeči lidí, kteří sami pomalu nevědí, čemu věří a čemu ne, ale nasadí vám do hlavy brouka, že AC, aura a podobné věci neexistují. Tvrdím, že to vidím a že to existuje. Tvrzení proti tvrzení. Akorát těch nevěřících je víc. Čemu si vyberete věřit?
Přeji hodně úspěchů s AC :).

MN