Reiki

03.12.2012 19:11

Jedná se o v poslední době velice propagovanou a oblíbenou záležitost. Bohužel, v důsledku popularizace se vyrojila velká spousta "rádoby" mistrů a tzv. reikistů. Mistři vytvoří seminář (obvykle má Reiki 4 stupně, ačkoli původně mělo pouze 3 - divné, že?), kde o víkendu hromadně zamávají ručičkama nad hlavou 20 lidem, vezmou si částku v rámci několika tisíc korun a vypustí do světa další oklamané reikisty, kteří také začnou pořádat zasvěcení - a tak se síť "falešného" Reiki rozrůstá. Naštěstí se v dnešní době najdou ještě solidní lidé, kteří vědí, že o množství absolvovaných zasvěcení to není :).

Dalším extrémem jsou informace typu: "Je to destruktivní, pozor na to. Jedná se o černou magii." To vychází zase z nepochopení Reiki a prohlašují to zpravidla lidé, kteří s tím nemají osobní zkušenost. Existují lidé, kteří vás mohou záměrně i nezáměrně napojit na destruktivní entity místo zasvěcení, ale to je jako říct, že když Pepíček ukradl autíčko, všichni lidé jsou zloději. Dobře vím, že tyto lidi nepřesvědčím, takže nemá cenu se tím tady dále zabývat :).

Teď už k samotnému Reiki. Jedná se o léčivou energii, podobně jako u např. pránického léčení atd. Reiki ovšem působí více harmonizačně a celostně, bez vůle terapeuta. Léčení trvá zhruba 30 minut, ale je to velmi individuální. Obvykle lidé mají 2 druhy vjemů - teplo nebo brnění v těle, ale také pocity má každý člověk jiné. 

Reiki mě osobně hodně zklidnilo. Poprvé jsem šel na hromadné zasvěcení k velice uznávanému mistrovi většinou reikistů v ČR. K mému překvapení jsem však při něm vůbec nic necítil (což je podezřelé, vzhledem k tomu, že mám cosi jako jasnocítění). Když jsem Reiki zkoušel používat, tahal jsem tu energii až já nevím odkud. Postupem času jsem tedy na něj zanevřel a považoval to za pouhý neúčinný trend.

Můj názor změnil až můj současný mistr Taťjána Kříženecká. Dostal jsem se k ní opravdu náhodou a původně jsem od ní chtěl něco úplně jiného. Ona si mě položila na lehátko a řekla mi, že na mě bude chvíli působit a ukáže mi, "jak funguje". Jakmile na mě přiložila ruce, začalo mi brnět celé tělo. Byla zde spousta vjemů, cítil jsem anděly apod. (nechci to více rozvádět, považuji tyto prožitky za osobní a nechci je příliš vypouštět na internet :) ). Když jsme skončili, podíval jsem se překvapeně na Táňu, která mi oznámila, že to bylo Reiki.

Byl jsem šokován. 4 lidé mi už Reiki kdysi dělali, ale nikdy jsem přitom nic zvláštního necítil (pokud přihlédneme k faktu, že když vám někdo položí na břicho ruce, logicky začnete cítit teplo). Bylo mi doporučeno zasvěcení, aby mě tato krásná energie uzemnila. Vzal jsem si pár měsíců na promyšlenou a nakonec jsem se pro individuální zasvěcení rozhodl. Co následovalo už asi ani nemusím psát :).

Od té doby s radostí používám Reiki u svých "pacientů", mnohdy jsou překvapení, co že je to za zvláštní energii :). Funguje skvěle na většinu zdravotních problémů. 

Reiki je možné též posílat na dálku, ačkoli chápu, že většině lidí tohle tvrzení připadá jako blábol (dříve jsem si to také myslel, než jsem to vyzkoušel). Abychom toto pochopili, musíme si uvědomit, že nepracujeme s ničím hmotným. Energii vede myšlenka. Nicméně je lepší prožít si to kontaktně :). 

Pro dlouhodobý účinek jsou třeba zpravidla 3 sezení, ovšem záleží na povaze problému a především stavu člověka. Reiki ovšem není samospása. Přičina našich nemocí se nachází v naší psychice, životním stylu, stravě apod. Pokud si tedy vyřešíte tyto záležitosti, potom je Reiki naprosto ideální metoda, jak mnohonásobně urychlit vaše uzdravení :). Ovšem pomoci může téměř komukoli a kdykoli.