Vytvořte si vlastní svět

16.11.2013 22:10

Dnes mi intuitivně přišlo, že mám o něčem takovém napsat článek, ale abych byl upřímný, vůbec nevím, kde začít :D.

Takže to nějak zkusím – začnu tím, proč si máme tvořit vlastní svět? Nestačí nám jeden pro všechny?

Ne tak docela. Ačkoli existence jako taková je pouze jedna, její prožívání bychom mohli rozdělit do několika úrovní vnímání a perspektiv. Jednou z nich jste i vy. A to je vlastně důvod, proč o něčem takovém, jako je vlastní svět, mluvíme. I když sdílíme stejný prostor (Vesmír), naše životy jsou zcela odlišné. Dostáváme různé lekce, ze kterých se učíme a přesouváme se k novým možnostem.  A tady to v podstatě začíná.

Kdybychom všichni dostávali lekce ve stejné podobě, nezbylo by žádné místo pro rozvoj, protože by všude kolem byli naprosto stejní lidé a děly by se stále stejné události. Taková zkušenost by vám zřejmě nepřinesla mnoho užitku – nejspíš by to skončilo tak, že bychom žili znuděným a smutným životem a jen bychom čekali na konec.

Z toho důvodu prožíváme rozmanitost a každý z nás funguje trochu jiným způsobem. A jelikož naše zkušenosti a myšlení vytvářejí realitu (to, čemu věříme, se pro nás stává „pravdou“), náš svět získá určitou podobu.

NEEXISTUJE JEDINÁ UNIVERZÁLNÍ VĚC VHODNÁ PRO VŠECHNY. Je to, jako kdybychom chtěli nacpat kulatou puzzli k hranaté. Nikdo nemůže vědět, jaký způsob života vám nejvíce vyhovuje, protože jeho představy pochází z jiného světa – z toho jeho.

To jediné, co vám poví, kudy se vydat, je VAŠE vnitřní vedení. Všechny cesty vedou ke stejnému cíli, ale když už jdete po té svojí, projděte si ji až do konce. Samozřejmě, že váš život může kdykoli změnit směr, ale to je celé součástí vaší jedné VELKÉ CESTY.

Zkuste se tedy zamyslet: Jak byste chtěli, aby vás svět vypadal? Můžete si vzít papír a tužku a napsat si cokoli, co vás napadne. Nebo se můžete rozhodnout, že podobu svého světa necháte na tom, kam vás vítr zavane – záleží to čistě na vás. Jedno je ale jisté. To, co zařadíte do vašich přesvědčení, bude patřit i do vašeho světa. Nemusíte věřit tomu, čemu věřit nechcete. Složte si vlastní skládanku.

Tolik lidí slepě následuje hloupá dogmata. Děje se tak z toho důvodu, že neslyší svůj hlas uvnitř. Je legrační, když vám někdo tvrdí, že zná „pravdu“. Pokud někdo něco takového prohlásí, můžete si být jisti, že neví vůbec nic. Lidé papouškují to, co se naučili v dětství, co je učí náboženství, co je učí společnost atd. Na to, co se naučili „uvnitř“, zapomínají.

Začněte svůj svět zkoumat. Najděte v něm trochu kouzla - kdo hledá, najde. Začněte rozhodovat o tom, co pro vás platí a co ne. Váš svět patří čistě vám a vašemu vnitřnímu vedení. Vše, co musíte udělat, je začít UVNITŘ.


 

Zdroj obrázku: 

Copyright (c) 123RF Stock Photos