Základy zdravého životního stylu 1. díl - ZDRAVÁ STRAVA, 4. část

25.08.2013 14:50

V minulém díle jsme si pověděli něco málo o vegetariánství. Dnes se podíváme na působení návykových látek, cigaret a příčiny, proč se na nich stáváme závislými.

 

Alkohol

Asi nejběžněji užívanou návykovou látkou je alkohol. Ačkoli jej spousta lidí v malém množství považuje za neškodný, někdy dokonce "zdraví prospěšný", z energetického hlediska to tak není. Ano, pokud si dáte trošku, žádný negativní efekt na sobě nezpozorujete. Pokud ovšem patříte mezi senzibilní osoby, určitě vám dobře nebude. Lidé, kteří navýší svou vibraci, alkohol pít nemohou, protože by utrpěli velký vibrační šok. Jak je to možné?

Alkohol totiž patří mezi látku, která brání spojení mezi jemněhmotným a hmotným tělem. Opilí lidé nejsou jen oblbnutí, nýbrž jejich vědomí se částečně pohybuje astrální sférou. Mohlo by to znít jako super nápad, vypiju si flašku rumu a půjdu astrálně cestovat :D! A asi vás překvapím, že to takhle provést můžete. Je tu ovšem jedno velké ale. Alkohol sám o sobě rezonuje na nízké frekvenci. Pokud jej vypijete takové množství, že se stanete opilými, začnete vy sami rezonovat na nízké frekvenci. Astrální sféra má několik úrovní, do kterých se můžete dostat na základě toho, jaké vibrace máte. Pakliže máte nízké vibrace, letíte rovnou do nejnižších rovin, kde se ukrývají různé nefyzické stvůry, démoni apod. (Pozn. pro zajímavost: popis většiny stvůr v mytologii byl stvořen zřejmě na základě astrálních cest). Proto opilí lidé vidí tak podivné věci a chovají se naprosto jinak. Abyste si nemysleli, tohle tvrzení není myšleno tak, že toto není způsobeno vlivem alkoholu na mozek, naopak! Pokud má něco hmotný projev, musí existovat i nehmotný projev, např. pokud jste ve stresu, vyplaví se vám do těla stresové hormony a zároveň se vám zmenší nebo naopak drasticky zvětší vaše osobní energetické pole.

Stejně jako u masa tedy platí to, že alkohol se nehodí k praktikování ezoteriky. Léčitelé by jej neměli pít vůbec, protože léčitel sám si potřebuje udržet vysokou frekvenci, aby mohl pozvednout své pacienty a zároveň on sám neklesnul (napadá mě, že z tohoto důvodu by určitě bylo dobré, kdyby abstinovali též lékaři, ale to po nich nemůžeme chtít). Alkohol v malém množství má tedy ničivější účinky na psychiku než na lidské tělo. Ovšem ani tady nemám rád dogma. To, že se někdo rozhodně abstinovat, ještě neznamená, že abstinovat by měli všichni. Je to čistě na vašem uvážení, jestli se rozhodnete si sem tam trošku dát nebo vynechat úplně. Pokud držíte frekvence běžného člověka, alkohol vám v malém množství vůbec neublíží. O zdravotních účincích je možné mluvit např. u vína.

Ve větším množství jak známo ničí játra, ledviny, žaludek, střeva, slinivku a spoustu dalších věcí v těle, které byste sem tam mohli potřebovat :D.

 

Drogy

Fungují víceméně stejně jako alkohol. Ačkoli na hmotné úrovni se dá rozlišit rozdílné působení na mozek, z energetického hlediska se opět jedná o odpojení jemněhmotných těl. U drog je tento účinek samozřejmě výrazně vyšší než u alkoholu. 

 

Káva

Způsobuje nerovnováhu hladiny cukru v krvi. Názory na pití kávy se ovšem dost liší. Vidím to tak, že záleží na osobě, která ji užívá. Je však pravda, že chronicky unavené osoby by ji neměly pít vůbec. Je jen na vás, jestli usoudíte, že káva vám škodí či prospívá. Při měření z energetického pole však u mnoha lidí zjišťuji, že pro ně vhodná není. Jestliže ji pijete s mlékem, použijte místo něj náhražku. Káva se nehodí pro osoby s trávicími potížemi, ekzémy, jaterními problémy, problémy s močovými cestami a žlučníkáře. Pokud se rozhodnete pít kávu, JE NUTNÉ HLÍDAT SI PITNÝ REŽIM. Platí zde zásada, že kolik kávy vypijete, dvojnásobek toho množství čisté vody byste měli doplnit. Doporučené množství vody se liší, zpravidla by mělo činit cca 2 litry denně. Takže pokud si dáváte jedno kafe denně, měli byste vypít přibližně 2,5 l vody denně. Rozhodně nepijte více než 2 kávičky za den.

Jako vždy i zde existují výjimky. Znám několik lidí, kterým káva velmi prospívá. Pokud mezi ně patříte, dělejte si to, jak uznáte za vhodné :). Přeci jen kávová zrna pocházejí z přírody.

 

Cigarety

To, co platí u kávy, u cigaret neplatí. Neexistuje jediná osoba, které by kouření prospívalo. Ačkoli někteří lidé odkazují na tradice domorodců, kteří používali různé byliny, to, co vám prodají v obchodě, je jednoduše jed. Velké množství kuřáků trpí chronickou bronchitidou. Jak všichni víme, plíce kouřením opravdu velmi trpí. Každou cigaretu si vaše tělo pamatuje ještě několik let. Kouření výrazně znečišťuje energetický systém.

 

Proč to děláme?

To je otázka, kterou si spousta z nás klade. Proč užíváme návykové látky a ničíme si dobrovolně své zdraví? Jejich účinek na jemněhmotná těla v tom hraje mnohem větší roli, než možná tušíte. Např. alkohol lidé pijí z toho důvodu, že chtějí uniknout realitě. Je to logické - vědomí se částečně dostane do astrálu. Ačkoli spousta lidí říká, že to není pravda, že si jen chtějí "užít", při odbloku se v podvědomí objeví nevědomý vzorec, který způsobuje, že daná osoba chce uniknout. Velmi často utíká před vlastními pocity. Může jít také o to, že se dotyčný snaží překonat omezení svých bloků. Např. existují lidé, kteří se otevřou jen když si dají trochu alkoholu. To je z toho důvodu, že mají nezpracované blokády, které ovšem tímto způsobem vyřešit nelze. Lepší je provést některou alternativní psychoterapii, v těchto případech mi přijde vhodné zejména EFT a metoda Cesty.

Užívání drog značí, že tu nechceme být doopravdy. Osoba žije ve vlastním světe a bojí se konfrontace s realitou. Mohli bychom se ptát, proč se tedy často náctiletí, kteří zdánlivě nemají problémy, začnou chovat agresivně a užívají drogy. Odpověď je ta, že hledají sami sebe, nepřijímají své pravé JÁ a snaží se ztotožnit se s iluzí, kterou vytvořili. Hlas pravého já má však velikou sílu a nikdy nezmizí. Pokud daná osoba užívá drogy a dostane se do astrálu, může si zde myšlenkou tvořit iluzi, kterou si tvořit přeje. Tohle celé se často děje na nevědomé úrovni.

Cigarety vytvářejí kolem člověka jakousi "kouřovou clonu". Jedná se o jakési podvědomé vytváření ochrany. Člověk se cítí něčím ohrožen, tak si tvoří bariéru, aby mu nikdo nemohl ublížit. Tohle barikádování se je také příčinou toho, proč je spousta kuřáků tak bezohledná, protože s touto clonou si zkrátka neuvědomují, že jejich dým poškozuje druhé.

Jak se tyto závislosti řeší? V první řadě je třeba najít to, před čím člověk utíká. Daná osoba potřebuje nasměrovat k tomu, aby místo útěku prožila přímou konfrontaci se svým stínem, neboť potom zjistí, že jeho rozměry závisí na tom, jak mu to ona sama umožní. Vše musí proběhnout postupně. Existují sice lidé, kteří si řeknou "a dost", ale většina závislých potřebuje postupně nahradit své zvyky jinými. Velmi nápomocné mohou být též byliny na uklidnění psychiky, snížení chuti na cigaretu apod.

 

V příštím díle si povíme něco o potravinách, které je vhodné zařadit do svého jídelníčku.

 

 

Zdroj obrázku: 

Copyright (c) 123RF Stock Photos