O bylinkách

Léčbu bylinami považuji za jednu z nejúčinnějších metod. Jako jedna z mála alternativních technik je uznávána i lékaři. Působí velmi šetrně a poradí si s většinou nemocí, protože byliny řeší příčinu, nikoli jen následek. 

Jak vlastně fungují

Samozřejmě, bylinky obsahují určité množství léčivé látky. To ví asi každý, považuji za zbytečné to zde uvádět. Co každý ovšem neví, je že každá bylinka má i svou energii - stejně jako lidé, stejně jako zvířata, stejně jako vše okolo nás. Každý má "svou" bylinu. Pokud s vámi energie byliny nekoresponduje, jednoduše vám nepomůže. Za pomocí virgule mohu zjistit, kterou bylinu do směsi přimíchat a v jakém poměru.

Naše vs. cizokrajné bylinky

V dnešní době téměř všude najdete čínské byliny, japonské byliny, ruské byliny a já nevím jaké ještě. Ptám se proč? Myslíte si, že když něco má složitý název, je to účinnější? Nikoli. Naopak - "naše" rostlinky jsou pro nás mnohdy vhodnější, poněvadž ty cizokrajné odrážejí energii jiného místa. Proto někteří pacienti dokonce nesnesou některé z těchto bylin a není jim po čajích dobře.

Jak dlouho trvá, než čaje pomáhají?

To záleží na mnoha faktorech. Např. jak dlouho daný problém trvá, o jakou nemoc se jedná, jak je pacient mentálně rozpoložený apod. Obecně se dá říci, že na potíže typu bolest hlavy, nachlazení atd. zabírají velice rychle, mnohdy již po prvním šálku čaje. Chronické problémy vyžadují delší léčbu (obvykle alespoň měsíc), ale znám i případy, kdy při chronickém onemocnění ledvin došlo k výraznému zlepšení během týdne. Navíc dnešními léčivy je velmi obtížné léčit chronická onemocnění, někdy téměř nemožné. Mohu s jistotou říct, že bylinky vítězí nad prášky v mnoha ohledech.